48 695 140 211

Chip Tuning polega na zmianie parametrów sterujących silnika (mapy) zapisanych w sterowniku silnika (ECU) tak, aby poprawić osiągi samochodu.

Producenci z różnych względów (emisja spalin, średnie spalanie, pozycjonowanie marketingowe silnika na rynku) nie wykorzystują pełnego potencjału jednostek napędowych i sprzedają auta z programami, w których można jeszcze wiele poprawić. Chip Tuning pozwala znacząco zwiększyć moc i moment obrotowy przy obniżeniu zużycia paliwa (dotyczy silników turbo diesla). Chip Tuning przeprowadzamy zarówno w samochodach seryjnych jak również w samochodach z dodatkowymi modyfikacjami (większe turbo, intercooler itp.). Chip Tuning wykonuje się bez wymiany ECU oraz bez naruszenia jakichkolwiek fizycznych zabezpieczeń ECU lub samochodu.

 

Sam proces składa się z następujących etapów:
- zgranie oryginalnej mapy z ECU przez złącze diagnostyczne (np. OBD); zgraną mapę zapisujemy, mamy więc kopię ‘na wszelki wypadek’
- modyfikacja mapy, tak, żeby osiągnąć cel właściciela auta
- wgranie nowej mapy do ECU przez złącze diagnostyczne

 

Modyfikacja mapy nie wpływa na inne parametry ECU i nie jest widoczna po podłączeniu auta do komputera diagnostycznego w autoryzowanym serwisie (chyba, ze serwis ma powód, żeby jej szukać). Zdarza się, że serwis w ramach popawek do ECU (Service Pack) nadgrywa całość zapisu w ECU, w tym mapę. Wtedy po prostu należy ponownie zapisać naszą zmodyfikowaną mapę

 

 ECOTUNING – Jest to chiptuning komputera sterującego, ale z naciskiem na poprawę elastyczności w niskim zakresie obrotów, przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia paliwa. Wzrost mocy na poziomie około 10% i momentu obrotowego około 15%.

Oszczędność w samochodach z skrzynią ręczną około 0,7 – 1,2 l/100km, natomiast ze skrzynią automatyczną na poziomie około 1,5 – 2 l/100km, przy zachowaniu dotychczasowego stylu jazdy. Natomiast tiry i maszyny rolnicze oszczędność paliwa na poziomie 5l do 7l/100km.

Chiptuning / Ecotuning

Created with Webwave CMS

Copyright 2015 Motor Auto Service

ASK Serwis Sp.z o.o.

Ul. Kochanowskiego 8a

51-601Wrocław

kom: 695 140 211

tel: 71 306 79 88

e-mail: biuro@askserwis.pl

ZAPRASZAMY DO SERWISU