48 695 140 211

Przekładnia kierownicza czyli tak zwana maglownica służy do zapewnienia odpowiedniego przełożenia kinematycznego i dynamicznego oraz odpowiedniej charakterystyki sprawności mechanizmu kierowniczego. Przekładnia ta musi odznaczać się niezawodnością, a jej konstrukcja musi umożliwić regulację luzów powstających wskutek zużywania się współpracujących powierzchni. Innymi słowy przekładnia kierownicza służy do przełożenia siły rąk poprzez kierownicę na siłę osiową skręcającą kołami. Istnieje wiele odmian przekładni kierowniczych, które różnią się między sobą w sposób zasadniczy.

 

Typy przekładni kierowniczych

 

Obecnie w samochodach najczęściej stosowane są następujące typy przekładni:

  • Przekładnie zębatkowe (zwane potocznie maglownicami)
  • Przekładnie śrubowo-kulowe
  • Przekładnie ślimakowe
  • Przekładnie ze ślimakiem globoidalnym

 

AWARIA PRZEKŁADNI KIEROWNICZYCH

Przekładnie kierownicze tak jak inne podzespoły samochodu zużywają się. Najczęstszą przyczyną awarii są wytarte uszczelnienia czyli tak zwane simmeringi. Występuje wówczas przeciek maglownicy. Przekładnie potrafią również stukać, zazwyczaj winne są tuleje prowadzące listwę zębatą.

 

Zajmujemy się regeneracją oraz uszczelnianiem przekładni kierowniczych (maglownic) do wszystkich typów i marek samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Maglownice to jedne z najbardziej narażonych na uszkodzenia elementy zawieszenia w aucie.

Przekładnie Kierownicze

Created with Webwave CMS

Copyright 2015 Motor Auto Service

ASK Serwis Sp.z o.o.

Ul. Kochanowskiego 8a

51-601Wrocław

kom: 695 140 211

tel: 71 306 79 88

e-mail: biuro@askserwis.pl

ZAPRASZAMY DO SERWISU